KOUZELNÁ ČÍSLA

Neohodnoceno

Objevte svět matematiky s "Kouzelnými čísly" - učební pomůckou pro základní školy! Pomocí her a interaktivních aktivit tento materiál pomáhá dětem lépe porozumět číslům a matematickým konceptům.

4 800 Kč
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
Kód: 11
KOUZELNÁ ČÍSLA
Neohodnoceno

Detailní popis produktu

Kouzelná čísla

 

- žák dostane do ruky kartu s barevnými příklady
-příklady vypočítá a zapíše si výsledky,(viz obr. 2) barva příkladu je velmi důležitá
-každý výsledek najde v určité výseči kruhu (šestiúhelníku)
-ve stejné výseči je několik písmen, ale ta jsou různobarevná a to je řešení správné písmeno má stejnou barvu jako příklad tzv. příklad 8 x 4 je ve žluté barvě výsledek je 32 a ve výseči u čísla 32 je ve žluté barvě písmeno Č.
-po zapsání písmen je sestaveno slovo, které učitel zkontroluje na výsledkové listině. Na přední straně karty je písmeno s číslem v našem případě A2.


Druhou polovinu pomůcky tvoří oboustranné kartičky s příklady. Soubor obsahuje 432 kartiček, které jsou ze zadní strany kvůli kontrole a přehlednému uspořádání v krabici označené písmenem. Celkem tedy v krabici (viz obr. 4) najdeme 36 písmen po 12. různých příkladech. Tuto část pomůcky můžeme využít jak pro samostatnou práci, tak pro práci ve skupinkách. Pracovní postup: u této části pomůcky je  opačný. Určíme si slovo, které budou žáci luštit např. slovo „ŠKOLA”(viz obr. 3). Vezmeme tedy jeden příklad od písmene „Š” dále jeden příklad od písmene „K” atd. dáme ve správné pořadí před žáky na lavici a ti příklady vypočítají, pak si pomocí šifrovacího kruhu čísla převedou na písmena a vyluští Vámi zadané slovo. Podobné příklady může zadávat jedna skupina druhé. Slova lze taktéž zadávat v různých oborech např. názvy měst, rostlin, řek atd.


Co obsahuje pomůcka Kouzelná matematika

1. Šifrovací klíč (viz obr. 1) velký nástěnný, může ho použít žák nebo učitel pro individuální práci.
2. Karty s jednotlivými příklady, jsou různobarevné (stejné barvy jako na šifrovacím kruhu) a oboustranné. Slouží učiteli nebo žákům k vytváření nových slov nebo nápisů. Učitel (žák) si pouze vybírá písmena s již připravenými příklady a tvoří z příkladů slova, která chce zašifrovat.
3. Karty se zašifrovanými slovy 10x24 ks (pruhy viz obr. 2) - karty jsou jednostranné a slouží pro samostatnou práci žáků. Každá karta má několik barevných políček s příklady a je označena písmenem a číslem (např. A1, B3, H10), podle těchto značek může učitel volit obtížnost práce a následně kontrolovat správnost výpočtů.
4. Výsledkové listiny - celková listina obsahuje výsledky všech karet, jednotlivé dílčí listiny jsou pro určitý výběr (např. sčítání a odčítání do 20).

Doplňkové parametry

Kategorie: Učební pomůcky pro ZŠ
Podle tématu: Matematika